Kviečiame visus prisijungti prie Žemės valandos !

2011-03-24

Kovo 20 ir 21 dienomis, kartu su pavasario lygiadieniu, pasaulyje švenčiama Žemės diena, astronominis pavasaris. Tai metas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose žemės rutulio kampeliuose.
Pavasario lygiadienį Pasauline Žemės diena 1971 metais paskelbė Jungtinės Tautos. Šios dienos tikslas - kasmet priminti pasauliui apie bendrą žmonių atsakomybę už aplinką.
Žemės dienos iniciatorius Johnas McConnellis kreipėsi į mūsų tautą, paragindamas ir lietuvius tapti žemės globėjais, o pavasario lygiadienį minėti kaip Pasaulinę Žemės dieną. Mūsų šalyje Žemės diena oficialiai įteisinta ir pradėta švęsti nuo 1992 metų.
Lietuvos didžiuosiuose miestuose organizuojami šventiniai renginiai, kūrybinės akcijos, parkų ir miškų tvarkymai.

Su Žemės diena pasaulyje prasideda Žemės mėnuo.

Vienas iš aplinkai tausoti skirtų renginių vyks kovo 26 dieną, kai bus minima Žemės valanda. Viso pasaulio gyventojai tą pačią valandą raginami išjungti elektros šviesas ir elektros prietaisus, tuo išreikšdami susirūpinimą ir parodydami savo neabejingumą aplinkos problemoms.
Šiemet Žemės valndos dalyviai viena tylos minute pagerbs tragediją išgyvenančią Japoniją.

"Galime kalbėti apie tai, kad kažkas mumis pasirūpins - mūsų ateitimi, mūsų sveika gyvensena, mūsų gamta. O galime tiesiog padaryti - kartu su visais atsakomybę gamtai jaučiančiais pasaulio žmonėmis bent valandai išjungti šviesą ir padovanoti savo Žemei atokvėpio akimirką."

Valdas Adamkus
Lietuvos Respublikos Prezidentas

Verslo centras Green Hall jungiasi prie šios akcijos ir kviečia visus kovo 26-ąją dieną 20 val. 30 min. nelikti abejingais šiai gražiai iniciatyvai!

Daugiau informacijos
« Atgal